Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera på bästa sätt. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Läs mer om kakor

Kontakta oss

Har du en fråga om oss? Kontakta oss så hjälper vi dig! 
Har du en fråga om oss? Kontakta oss så hjälper vi dig! 

Frågor? Här får du svar!

Vi är aktiva på många orter runtom i Sverige. För att veta mer om vad som händer på just din ort, kontakta din närmaste lokalförening! För att veta mer om hur förbundet styrs på nationell nivå, kontakta förbundsstyrelsen eller förbundsordföranden. Har du frågor som rör vår nationella verksamhet, kontakta något av våra kontor eller vår personal.

 

Kontor

Huvudkontor

Stockholm

Postadress: Röda Korsets Ungdomsförbund, Box 17563, 11891 Stockholm

Huvudkontor
Kontor

Göteborg

Andra Långgatan 19, 413 27 Göteborg

Kontor
Kontor

Malmö

Postadress: Röda Korsets Ungdomsförbund, Box 166, 201 21 Malmö

Kontor
Kontor

Umeå

Rådhusesplanaden 10-12, 903 28 Umeå

Kontor

Personal

Porträttbild på Beatrice Amsenius, generalsekreterare.
Generalsekreterare
Beatrice Amsenius

Stockholm 08-452 49 41 beatrice.amsenius@redcross.se

beatrice.amsenius@redcross.se
Miriam Dey
Biträdande generalsekreterare
Miriam Dey

Malmö +4684524938 Miriam.Dey@redcross.se

Miriam.Dey@redcross.se
Max Herold
Enhetschef Föreningsutveckling
Max Herold

Göteborg 031 74 162 55 Max.Herold@redcross.se

Max.Herold@redcross.se
Enhetschef Föreningsutveckling
Emelie Arnesson

Göteborg Emelie.Arnesson@redcross.se

Sanna Forsberg
Controller
Sanna Forsberg

Stockholm 08-45 23 935 sanna.forsberg@redcross.se

sanna.forsberg@redcross.se
Kommunikatör
Ada Grön

Stockholm 08-452 39 34 ada.gron@redcross.se

Ada Grön
Mika Larsson
Föreningsutvecklare
Mika Larsson

Malmö 0702 – 43 37 80 Mika.larsson@redcross.se

mika.larsson@redcross.se
Desirée Sterner
Föreningsutvecklare
Desirée Sterner

Stockholm 08-452 39 32 desiree.sterner@redcross.se

desiree.sterner@redcross.se
Sofia Wachtmeister
Projektkoordinator
Sofia Wachtmeister

Malmö 040 326509 sofia.wachtmeister@redcross.se

sofia.wachtmeister@redcross.se
Stina Wennö
Verksamhetsutvecklare Läxhjälp
Stina Wennö

Göteborg Stina.Wenno@redcross.se

Stina Wennö
Verksamhetsutvecklare Läxhjälp
Angelica Öhrn

Göteborg Angelica.Ohrn@redcross.se

Angelica Öhrn
Sara Stjernlöf
Verksamhetsutvecklare Jourhavande kompis
Sara Stjernlöf

Malmö 090-109761 sara.stjernlof@redcross.se

Sara Stjernlöf
Verksamhetsutvecklare På Flykt
Marta Lund

Umeå 090-109765 marta.lund@redcross.se

marta.lund@redcross.se
Projektledare Kompisgrupper
Maha Suliman

Malmö 040-10 16 51 maha.suliman@redcross.se

Maha Suliman
Verksamhetsutvecklare Frukostklubben
Moa Törnblom

Umeå 090-10 97 61 moa.tornblom@redcross.se

Moa Törnblom
Projektledare mobilisering och påverkan
Andreas Hernbo

Göteborg 070-296 77 87 andreas.hernbo@redcross.se

andreas.hernbo@redcross.se
Föreningsutvecklare
Andrea Wingårdh

Göteborg 031-741 62 5 andrea.wingardh@redcross.se

andrea.wingardh@redcross.se
Föreningsutvecklare Medlemsfrågor
Nathalie Eriksson Elimä

Umeå 090-10 97 63 nathalie.eriksson@redcross.se

Nathalie Eriksson