Kontakta oss

Frågor? Här får du svar!

Vi är aktiva på många orter runtom i Sverige. För att veta mer om vad som händer på just din ort, kontakta din närmaste lokalförening! För att veta mer om hur förbundet styrs på nationell nivå, kontakta förbundsstyrelsen eller förbundsordföranden. Har du frågor som rör vår nationella verksamhet, kontakta något av våra kontor eller vår personal.

Kontor

Huvudkontor

Stockholm

Postadress: Röda Korsets Ungdomsförbund, Box 17563, 11891 Stockholm

Huvudkontor
Kontor

Göteborg

Andra Långgatan 19, 413 27 Göteborg

Kontor
Kontor

Malmö

Postadress: Röda Korsets Ungdomsförbund, Box 166, 201 21 Malmö

Kontor
Kontor

Umeå

Rådhusesplanaden 10-12, 903 28 Umeå

Kontor

Kontakta oss!

Porträttbild på Beatrice Amsenius, generalsekreterare.
Generalsekreterare
Beatrice Amsenius

Telefonnummer: 08-452 49 41

beatrice.amsenius@redcross.se
Miriam Dey
Biträdande generalsekreterare
Miriam Dey

Telefonnummer: 08-4524938

Miriam.Dey@redcross.se
Emelie Arnesson som är enhetschef
Enhetschef - Lokala enheten
Emelie Arnesson

Telefonnummer:

Emelie.Arnesson@redcross.se
Olga Kazakova
Controller
Olga Kazakova

Telefonnummer: 08-45 23 935

Olga.Kazakova@redcross.se
Controller
Sofia Wallin

Sofia.Wallin@redcross.se
Andreas Hernbo
Verksamhetsutvecklare - strateg
Andreas Hernbo

Telefonnummer: 031-7324186

andreas.hernbo@redcross.se
Kommunikatör
Ada Grön

Telefonnummer: 08-452 39 34

ada.gron@redcross.se
Andrea Wingårdh
Kommunikatör
Andrea Wingårdh

Telefonnummer: 031-741 62 5

andrea.wingardh@redcross.se
Projektkoordinator
Camilla Linde

Telefonnummer: +4684524945

Camilla.Linde@redcross.se
Verksamhetsutvecklare - Samordnare / Tematiskt ansvar
Emelie Rohdén

Telefonnummer: 08-4523932

Emelie.Rohden@redcross.se
Verksamhetsutvecklare - Projektledare
Marta Lund

Telefonnummer: 090-109765

marta.lund@redcross.se
Katarina Johansson Eiben
Verksamhetsutvecklare - Tematiskt ansvar (Jourhavande Kompis)
Katarina Johansson Eiben

Telefonnummer: 031 - 741 62 55

katarina.johansson.eiben@redcross.se
Stina Wennö
Verksamhetsutvecklare - Tematiskt ansvar (Läxhjälp online)
Stina Wennö

Telefonnummer: 031-741 62 06

Stina.Wenno@redcross.se
Verksamhetsutvecklare - Läxhjälp online
Ellen Pettigrew

Telefonnummer: 040-326566

ellen.pettigrew@redcross.se
Moa Andersson
Verksamhetsutvecklare
Moa Andersson

Telefonnummer: 040-326509

Moa.Andersson@redcross.se
Verksamhetsutvecklare - Lokalt ansvar (Norr)
Moa Törnblom

Telefonnummer: +4690109761

Moa.Tornblom@redcross.se
Mafaye Gustafsson
Verksamhetsutvecklare - Lokalt ansvar (Öst)
Mafaye Gustafsson

Telefonnummer: 08- 452 46 32

Mafaye.Gustafsson@redcross.se
Verksamhetsutvecklare - Lokalt ansvar (Syd)
Maha Suliman

Telefonnummer: 040-10 16 51

Maha.Suliman@redcross.se
Verksamhetsutvecklare - Föreningsstöd
Tomasz Forsberg

Telefonnummer: 090-10 97 63

Tomasz.Forsberg@redcross.se
Tor Hylander
Verksamhetsutvecklare - Föreningsstöd
Tor Hylander

Telefonnummer: 040-101654

Tor.Hylander@redcross.se
Erik Hägg
Verksamhetsutvecklare
Erik Hääg

Telefonnummer: 031-7416250

Erik.Hagg@redcross.se