Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera på bästa sätt. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Läs mer om kakor

Kontakta oss

Frågor? Här får du svar!

Vi är aktiva på många orter runtom i Sverige. För att veta mer om vad som händer på just din ort, kontakta din närmaste lokalförening! För att veta mer om hur förbundet styrs på nationell nivå, kontakta förbundsstyrelsen eller förbundsordföranden. Har du frågor som rör vår nationella verksamhet, kontakta något av våra kontor eller vår personal.

Kontor

Huvudkontor

Stockholm

Postadress: Röda Korsets Ungdomsförbund, Box 17563, 11891 Stockholm

Huvudkontor
Kontor

Göteborg

Andra Långgatan 19, 413 27 Göteborg

Kontor
Kontor

Malmö

Postadress: Röda Korsets Ungdomsförbund, Box 166, 201 21 Malmö

Kontor
Kontor

Umeå

Rådhusesplanaden 10-12, 903 28 Umeå

Kontor

Kontakta oss!

Porträttbild på Beatrice Amsenius, generalsekreterare.
Generalsekreterare
Beatrice Amsenius

Telefonnummer: 08-452 49 41

beatrice.amsenius@redcross.se
Miriam Dey
Biträdande generalsekreterare
Miriam Dey

Telefonnummer: 08-4524938

Miriam.Dey@redcross.se
Emelie Arnesson som är enhetschef
Enhetschef Föreningsutveckling
Emelie Arnesson

Telefonnummer:

Emelie.Arnesson@redcross.se
Controller
Olga Kazakova

Telefonnummer: 08-45 23 935

Olga.Kazakova@redcross.se
Andreas Hernbo
Projektledare mobilisering och påverkan
Andreas Hernbo

Telefonnummer: 031-7324186

andreas.hernbo@redcross.se
Kommunikatör
Ada Grön

Telefonnummer: 08-452 39 34

ada.gron@redcross.se
Sofia Wachtmeister
Projektkoordinator
Sofia Wachtmeister

Telefonnummer: 040- 326509

sofia.wachtmeister@redcross.se
Katarina Johansson Eiben
Verksamhetsutvecklare Frukostklubben
Katarina Johansson Eiben

Telefonnummer: 031 - 741 62 55

katarina.johansson.eiben@redcross.se
Stina Wennö
Verksamhetsutvecklare Läxhjälp
Stina Wennö

Telefonnummer: 031-741 62 06

Stina.Wenno@redcross.se
Sara Stjernlöf
Verksamhetsutvecklare Jourhavande kompis
Sara Stjernlöf

Telefonnummer: 031-741 62 16

sara.stjernlof@redcross.se
Verksamhetsutvecklare På Flykt
Marta Lund

Telefonnummer: 090-109765

marta.lund@redcross.se
Projektledare Kompisgrupper Malmö
Maha Suliman

Telefonnummer: 040-10 16 51

Maha.Suliman@redcross.se
Tomasz Forsberg
Föreningsutvecklare Umeå
Tomasz Forsberg

Telefonnummer: 090-10 97 63

Tomasz.Forsberg@redcross.se
Angelica Örn
Föreningsutvecklare Göteborg
Angelica Öhrn

Telefonnummer: 031-7416250

Angelica.Ohrn@redcross.se
Desirée Sterner
Föreningsutvecklare Stockholm
Desirée Sterner

Telefonnummer: 08-452 39 32

Desiree.Sterner@redcross.se
Rebecca Rhodin
Föreningsutvecklare Göteborg
Rebecca Rhodin

Telefonnummer: 031-741 62 11

Rebecca.Rhodin@redcross.se
Mafaye Gustafsson
Föreningsutvecklare Medlemsfrågor
Mafaye Gustafsson

Telefonnummer: 08- 452 46 32

Mafaye.Gustafsson@redcross.se
Föreningsutvecklare Göteborg
Andrea Wingårdh

Telefonnummer: 031-741 62 5

andrea.wingardh@redcross.se
Föreningsutvecklare Malmö
Tor Hylander

Telefonnummer: 040-10 16 54

tor.hylander@redcross.se